WordPress’de Internal Server Error Hatası ve Olası Çözümleri

Ne de güzel bir hata değil mi 🙂 Hiç bir fikir vermiyor bize nerden nasıl olduğu hakkında. Bu hata genelde sunucu tarafından meydana getirilmekte olup kullanıcı taraflı da gerçekleşebilmektedir. Peki bizim suçumuz ne? Genellikle sunucu değiştirdikten sonra çıkan bu hatanın şimdi olası çözümlerine değineceğiz 🙂

İlk önce denememiz gereken şey, wp-admin içerisine php.ini dosyası oluşturmak. Bu dosya beraberinde bir çok memory problemini de çözüyor. Dosyanın içerisine de şu kodu yazıyoruz:

 

Hepsi bu kadar 🙂

Eğer bu sorununuzu çözmedi ise ikinci olarak bakmanız gereken şey .htaccess dosyası olacaktır. Bu dosya yok ise oluşturmanız gerekebilir.

Dosya içindeki kodumuz ise şöyle olmalı;

Diğer bir çözüm yolu ise dosya izinlerini kontrol etmektir.

Mesela güvenliği yüksek sunucularda configuration.php dosyasının CHMOD ayarının 777 olması durumunda bu hatayı alırsınız. FTP’den sitenize bağlanın. Dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerine bakın. Klasörlerin CHMOD’ları 755, dosyaların ise 644 olmalıdır. FTP hesabınızda yer alan tüm dosya ve klasörleri inceleyin ve hepsini tek tek düzeltin.

Eğer bunlar sorununuzu çözmedi ise yüksek olasılıkla sunucudan kaynaklı bir problem yaşıyosunuzdur. Bunun için sunucu yöneticinize durumu bildirmelisiniz 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir